Oslávme spolu zázrak nového života

 Milí moji, členovia i priatelia Kaplnky.

V nedeľu 28. 5. 2023. budú v Kaplnke slávnostné bohoslužby. Slávnosť Letníc sa spojí s oslavou krstu a prijatia nových ľudí do spoločenstva Kaplnky. Na bohoslužbu s témou Sme stvorení zo Slova skupina výtvarníkov a hudobníkov pripravuje výtvarnú meditáciu s hudobnou improvizáciou.

Slávnosť nového začiatku obohatí spoločné stolovanie.

Už o 15,00 vás privítame za prestretým stolom na spoločné posedenie pri káve a koláčoch. Eva Cséfalvay s priateľmi pripravia pohostenie podľa židovskej kuchyne . Bratia Židia v čase Letníc slávia Shavuot – Slávnosť týždňov. Je to slávnosť poďakovania za úrodu a za dar Tóry. V Novom zákone je tá slávnosť nazvaná Pentecost, lebo začína 50 dní po slávnosti Paschy. Kresťanské Turíce sa tak stretajú so židovským Shavoutom. Slávnosť semienka, Tóry – Božieho zákona sa spája so slávnosťou Ducha – semienka vnútorného života a Zákona vpísaného do srdca. Symbolickou farbou Shavoutu je biela. Jedia sa mliečne výrobky:  Ak chcete môžete priniesť cheescake, alebo iný koláč sladký alebo slaný, pri príprave ktorého sa používa mlieko alebo mliečne výrobky – napríklad tvaroh, bryndza. Ak prinesiete príspevok k pohosteniu, prosíme ho priniesť 15 minút pred začiatkom slávnosti.

Privítame, ak sa oblečiete do bieleho. Pri stole si povieme pár slov o tom, ako oba sviatky spolu súvisia. Predstavia sa nám priatelia, ktorí budú obnovovať krstný sľub a pripoja sa k spoločenstvu Kaplnky. Srdečne Vás pozývame. Poteší nás, ak túto radostnú slávnosť nového začiatku zažijeme spolu s Tebou.

Prihlásiť sa môžete tu – https://forms.gle/5xsngStPnUAakrWN7 

Daniel Pastirčák