> Knižnica

anjel

Spev v plameňoch

Nad svetom hustne oblak strachu. Morom sa plavia chatrné bárky napchané, telo vedľa tela, ľudskými bytosťami. Majú strach.

Čítať viac
6. vzťah k druhému

Vzťah k druhému

Človek hľadá šťastie, zážitok naplnenia svojho života zmyslom. Na tento svet neprichádzame s jasným vedomím zmyslu svojej existencie, tento zmysel musíme hľadať.

Čítať viac
pre tucnu pani

Pre tučnú pani

“Netreba veľa, stačí dobre,” hovorí divadlo SkRAT v názve jednej zo svojich hier. Pre J. D. Salingera to bol autorský program.

Čítať viac
vojna a cintoríny

Vojna a cintoríny

Počas Veľkej noci sa na pár dní kríže menia na "krucifixy", s ukrižovaným Kristom. Pripomínajú nám smrť, ktorá v sebe nesie vzkriesenie.

Čítať viac
3. osamelá chovateľka pávou

Osamelá chovateľka pávov

25. marca 2015 uplynulo 90 rokov od narodenia Flannery O’Connor, jednej z najlepších a najzaujímavejších amerických spisovateliek minulého storočia.

Čítať viac
2. pár slov o utečencoch

Pár slov o utečencoch

> Knižnica Pár slov o utečencoch   25.6.2015 “Lidi jsou kouzlo, fantazie, čáry a máry, poezie,” spievali kedysi Laura a její tygři. Pri debatách o utečencoch som si na túto pieseň spomenul. Neviem, či treba zaviesť pre utečencov kvóty, neviem, koľko z Afričanov smerujúcich k talianskym a gréckym ostrovom uteká pred utrpením, koľko pred chudobou, […]

Čítať viac