Milí priatelia Kaplnky, 

 
ako sme spomínali na včerajšej bohoslužbe, budeme Vás oslovovať touto cestou s prosbou o pomoc, o potrebe, o ktorej sa dozvedáme priebežne z rôznych zdrojov. 
Ďakujeme za každé vaše úsilie a podporu materiálnu i duchovnú tým, ktorých vojna vyhnala z domovov a istoty zázemia, od svojich drahých. Žiaľ, je jasné, že vojna neskončí tak skoro a vytrvať v pomoci je veľmi žiaduce.
 
Výnimočnú aktivitu uskutočnilo ARTFORUM a celá rodina Michalovcov, v troch dávkach zabezpečili z Ľvova 6 000 ukrajinských kníh pre deti, ktoré sú už všetky rozdané a robia radosť. O pomoc prosia v nasledujúcom príspevku na Facebooku:
 

Knihy v ukrajinčine pre deti opäť v Artfore

K dnešnému dňu už máme za sebou tri úspešné dovozy približne šiestich tisícov kníh pre deti v ukrajinčine, ktoré sme rozdistribuovali do 22 kníhkupectiev. Záujem je stále vysoký a presahuje aktuálne možnosti. Naša motivácia priniesť ďalšie a ďalšie knihy z Ukrajiny je vysoká, pretože vidíme, že sú potrebné a spĺňajú to, čo sme predpokladali – vytvárajú pocit domova tým najmenším.

Ak máte možnosť, pomôžte nám v tomto úsilí. Prispejte nám na knihy pre deti z Ukrajiny – podporíte tým ukrajinských vydavateľov a deti, ktorým aspoň na chvíľu vytvoríme pocit bezpečia v príbehoch. Ak nemáte možnosť prispieť finančne, môžete pomôcť šírením tejto informácie. Ďakujeme!

Názov prijímateľa: Art-fórum pre literatúru, nezisková organizácia

číslo účtu: SK26 1100 0000 0029 2985 9913